Mini 5 Flight Battery Plus

Weergave van 4 geneste reacties
  • Auteur
    Berichten
    • #16471

      DJI Mini 5 Pro Intelligent Flight Battery Plus

      De betere (en zwaardere) batterij voor de Mini 5, iemand ervaring hiermee?

      Standaard batterij weegt 70 gram, de Plus weegt 116 gram. Daarmee kom je met de mini 5 in een C1 klasse terecht. Echter bied DJI deze officiële upgrade niet meer aan. Is het dan de moeite om deze batterij nog aan te kopen?

      Verschillende tests laten zien dat je er 40% langer mee kan vliegen, of ongeveer 12 minute extra vliegtijd. De mini wordt iets zwaarder en is dan ook stabieler bij wind. Toch nog wel een mooi voordeel denk ik?

    • #16472
      Olaf Baeyens
      Bijdrager

      Ik vraag me af als je de C1 sticker in de box gebruikt en dan een Remote ID op de drone bevestig, je dan wel legaal in C1 kan vliegen.

      Ik vermoed dat de C0 naar C1 upgrade enkel de Remote ID activeert op de drone.

    • #16479

      Softwarematig kan je de Remote ID aan en uit zetten op de mini 5. Alleen is het voor de gewone gebruiker niet mogelijk om dit via het menu te doen. Dit gebeurd door DJI via je account en je serienummer vermoed ik.

      Het is zelfs zo dat als je de PLUS batterij gebruikt, deze wordt herkent door de Mini en dat je Remote ID automatisch geactiveerd word. Dus kan je beter je geld aan de PLUS batterij geven dan aan een externe Remote ID. Er was ook even onduidelijkheid rond deze activatie. Het was zo dat, eens de PLUS batterij gebruikt te hebben, je Remote ID niet meer inactief werd als je terug een gewone batterij in stak. De Remote ID bleef constant actief. Ik weet niet of dit nu nog het geval is, kan zijn dat het via een update terug in orde is. Ik kan het niet testen aangezien ik de PLUS batterij nog niet heb.

      Of dat het legaal is, nu dat DJI de klasse zelf niet meer naar C1 wil brengen, twijfel ik ook aan. De serienummer staat nog steeds gekoppeld aan het C0 klasse systeem. Je zal dat toch ergens moeten wijzigen, zoals DJI het vroeger deed.

      hier meer over de Remote ID en de PLUS batterij:
      https://youtu.be/La7h8-N7m9Q

    • #16480
      Olaf Baeyens
      Bijdrager

      Ik heb zopas de mini 5 pro opgestart met RC controller (geen weer om te gaan vliegen) zonder plus batterij.
      Ook Drone Scanner (Dronetag) app geïnstalleerd maar die ziet geen remote id.

    • #16497
      Olaf Baeyens
      Bijdrager

      Zopas mijn Mini 5 Pro laten opstijgen maar geen Remote Id gedetecteerd via Drone Scanner (Dronetag) app en gewone batterij.

      Ander test was als de navigatie led’s stoppen met flashen als je video opneemt, en ze stoppen inderdaad wanneer je filmt.

Weergave van 4 geneste reacties
  • Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.
error: Inhoud © FDR1.be - Deze inhoud is beveiligd.